flag pl flag en-us flag-de

Rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych

Rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych

Podstawową funkcją szafek i skrzynek instalacyjnych jest zabezpieczenie rozdzielaczy przed możliwym uszkodzeniem mechanicznym. W nich też znajdują się wszelkiego rodzaju zawory oraz rozdzielacze. Szafki instalacyjne wykonane zostały z kwasoodpornej stali nierdzewnej i są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, lecz również na korozję. Posiadają dodatkowe zabezpieczenia, chroniące je przed przypadkowym otwarciem. Szafek instalacyjnych używa się także do maskowania instalacji oraz aparatury sterującej w domach jednorodzinnych i w blokach, a także w obiektach komercyjnych oraz przemysłowych. Sprawdź, jakie rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych wyróżniamy.

Podział skrzynek instalacyjnych ze względu na przeznaczenie

Pierwszym kryterium podziału szafek i skrzynek instalacyjnych będzie ich przeznaczenie. Można zatem wyróżnić szafki instalacyjne:

  • gazowe,
  • na zawór wody,
  • uniwersalne.

W naszej ofercie posiadamy skrzynkę zaworu kulowego wody w elewacji, wyprodukowaną ze stali nierdzewnej kwasoodpornej gatunku 1.4301. Skrzynka została wyposażona w zamknięcie na trójkątny, uniwersalny zamek, zapewniający pełen dostęp służbom gazowniczym oraz pożarniczym, a jednocześnie chroniący przed przypadkowym otwarciem. Proponujemy też Państwu różnego rodzaju skrzynki gazowe: z podstawą lub podwójne. Część z nich została wyposażona w system wentylacji dla zwiększenia bezpieczeństwa. Na specjalne zamówienie możemy wykonać szafę gazową wielką, o wymiarach 1800 × 1100 × 250. Polecamy również szafki instalacyjne w różnych wymiarach.

Podział skrzynek instalacyjnych ze względu na sposób montażu

Kolejnym kryterium podziału szafek i skrzynek instalacyjnych jest sposób ich montażu: podtynkowy lub natynkowy. Decydując się na szafkę natynkową, należy najpierw bardzo dokładnie określić trasę przebiegu rurociągów oraz łączną wysokość posadzki. Następnie szafkę ustaw na odpowiedniej wysokości w stosunku do grubości izolacji cieplnej, wypoziomuj ją i zamocuj do ściany przez otwory w tylnej ścianie szafki. Wykorzystaj szyny i prowadnice.

W przypadku montażu szafek podtynkowych także należy wcześniej ustalić przebieg trasy rur i przygotować wnękę w ścianie rozmiarami odpowiadającą wymiarom szafki. Szafkę wypoziomuj i zamocuj. Na jej tylnej ścianie zamontuj szyny montażowe i przykręć do nich rozdzielacz. Po wykończeniu ścian zamontuj przednią ramkę szafki.

Oferowane przez nas szafki i skrzynki instalacyjne pozwolą zakryć w sposób estetyczny rozdzielcze, instalacje oraz aparaturę sterującą, jednocześnie zabezpieczając ją przed uszkodzeniami oraz dostępem niepowołanych osób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony