flag pl flag en-us flag-de

Rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych

Rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych

Podstawową funkcją szafek i skrzynek instalacyjnych jest zabezpieczenie rozdzielaczy przed możliwym uszkodzeniem mechanicznym. W nich też znajdują się wszelkiego rodzaju zawory oraz rozdzielacze. Szafki instalacyjne wykonane zostały z kwasoodpornej stali nierdzewnej i są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, lecz również na korozję. Posiadają dodatkowe zabezpieczenia, chroniące je przed przypadkowym otwarciem. Szafek instalacyjnych używa się także do maskowania instalacji oraz aparatury sterującej w domach jednorodzinnych i w blokach, a także w obiektach komercyjnych oraz przemysłowych. Sprawdź, jakie rodzaje szafek i skrzynek instalacyjnych wyróżniamy.

Podział skrzynek instalacyjnych ze względu na przeznaczenie

Pierwszym kryterium podziału szafek i skrzynek instalacyjnych będzie ich przeznaczenie. Można zatem wyróżnić szafki instalacyjne:

  • gazowe,
  • na zawór wody,
  • uniwersalne.

W naszej ofercie posiadamy skrzynkę zaworu kulowego wody w elewacji, wyprodukowaną ze stali nierdzewnej kwasoodpornej gatunku 1.4301. Skrzynka została wyposażona w zamknięcie na trójkątny, uniwersalny zamek, zapewniający pełen dostęp służbom gazowniczym oraz pożarniczym, a jednocześnie chroniący przed przypadkowym otwarciem. Proponujemy też Państwu różnego rodzaju skrzynki gazowe: z podstawą lub podwójne. Część z nich została wyposażona w system wentylacji dla zwiększenia bezpieczeństwa. Na specjalne zamówienie możemy wykonać szafę gazową wielką, o wymiarach 1800 × 1100 × 250. Polecamy również szafki instalacyjne w różnych wymiarach.

Podział skrzynek instalacyjnych ze względu na sposób montażu

Kolejnym kryterium podziału szafek i skrzynek instalacyjnych jest sposób ich montażu: podtynkowy lub natynkowy. Decydując się na szafkę natynkową, należy najpierw bardzo dokładnie określić trasę przebiegu rurociągów oraz łączną wysokość posadzki. Następnie szafkę ustaw na odpowiedniej wysokości w stosunku do grubości izolacji cieplnej, wypoziomuj ją i zamocuj do ściany przez otwory w tylnej ścianie szafki. Wykorzystaj szyny i prowadnice.

W przypadku montażu szafek podtynkowych także należy wcześniej ustalić przebieg trasy rur i przygotować wnękę w ścianie rozmiarami odpowiadającą wymiarom szafki. Szafkę wypoziomuj i zamocuj. Na jej tylnej ścianie zamontuj szyny montażowe i przykręć do nich rozdzielacz. Po wykończeniu ścian zamontuj przednią ramkę szafki.

Oferowane przez nas szafki i skrzynki instalacyjne pozwolą zakryć w sposób estetyczny rozdzielcze, instalacje oraz aparaturę sterującą, jednocześnie zabezpieczając ją przed uszkodzeniami oraz dostępem niepowołanych osób.

Nowości
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
334,00 zł
szt.
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
259,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony