flag pl flag en-us flag-de

 

Wygoda na cmentarzu. Zalety ławeczek przygrobowych

Wygoda na cmentarzu. Zalety ławeczek przygrobowych

Odwiedzając polskie nekropolie przy niektórych grobach zauważyć można ławeczki. Do czego służą, jakie funkcje mogą spełniać i jakie są ich zalety? Przekonasz się, czytając nasz wpis!

Jakie role może pełnić ławeczka przy grobie?

Idąc na cmentarz aby odwiedzić groby naszych bliskich, którzy odeszli, chcemy nie tylko zapalić znicz, lecz również zadumać się nad przemijaniem oraz powspominać zmarłych. Aby móc oddać się spokojnej kontemplacji, warto zamontować przy grobie ławeczkę, na której będzie można przysiąść. Taka ławeczka sprawdzi się zwłaszcza podczas rodzinnych spotkań przy grobie bliskich – wówczas część odwiedzających mogiłę może przysiąść na ławeczce, nie tworząc tłoku przy samym grobie.

Ławeczka przygrobowa może spełniać również bardziej prozaiczne funkcje: można położyć na niej kwiaty, przed ułożeniem ich na grobie lub po prostu odpocząć, jeśli mogiła jest zlokalizowana w dalekiej odległości od bramy cmentarnej i jeśli konieczny jest długi spacer, by do niej dotrzeć. Jest to szczególnie ważne dla seniorów, odwiedzających groby swoich bliskich. Dzięki  ławeczkom mogą odpocząć i nabrać sił na drogę powrotną.

Jakie są zalety ławeczek przygrobowych?

Oferowane przez nas przygrobowe ławki są wykonane z profili zamkniętych, w całości ze szlifowanej, kwasoodpornej stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporna na:

  • mróz,
  • niesprzyjające warunki atmosferyczne,
  • rdzę,
  • korozję.

Nasze ławeczki posiadają wygodne, faliste szczebelki PCV, sprawiające, że można na nich w komfortowy sposób odpocząć. Dodatkowa przerwa między szczebelkami zwiększa sztywność ławki i czyni ją bardziej stabilną. Oferowane przez nas ławki przygrobowe to produkty uniwersalne, doskonale komponujące się z otoczeniem cmentarza oraz stylem architektonicznym położonych na nim grobowców. Dodatkowo zastosowane materiały sprawiają, że nasze ławeczki są odporne także na szkodliwe promieniowanie UV, nie blakną pod wpływem słońca i na skutek intensywnej eksploatacji. Długo zachowują estetyczny i idealny wygląd. Ławkę można wkopać w ziemię lub zabetonować, jeśli podłoże jest mało stabilne. Produkt wysyłamy w całości, dzięki czemu ty nie tracisz czasu na montaż. Wszystkie ławki przygrobowe produkujemy na wymiar, dlatego możesz dostosować ich wielkość do wymiarów grobu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony