flag pl flag en-us flag-de

 

Jak zamaskować drzwiczki rewizyjne? Porady i sugestie

Jak zamaskować drzwiczki rewizyjne? Porady i sugestie

Otwory rewizyjne, czyli miejsca, w których znajdują się między innymi liczniki oraz zawory, maskowane są drzwiczkami rewizyjnymi. Sprawdź w naszym wpisie, jakie są ich właściwości i jak je zamaskować.

Czym są drzwiczki rewizyjne?

Drzwiczki rewizyjne służą do zamaskowania takich elementów technicznych, jak:

  • otwory wodno-kanalizacyjne,
  • otwory wentylacyjne,
  • otwory kominowe,
  • syfony,
  • wodomierze,
  • aparatura pomiarowa.

Mogą być zamykane na kluczyk, dla zapewnienia większego bezpieczeństwa lub otwierane bezzamkowo. Produkowane są głównie ze stali ocynkowanej, odpornej na korozję, PVC lub z wysokiej jakości aluminium. Oferowane przez nas drzwiczki rewizyjne mogą także służyć do zabudowy przyłącza gazowego oraz licznika energetycznego, prądu oraz wody. Wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej drzwiczki rewizyjne charakteryzują się ogromną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Są także odporne na korozję i na promieniowanie UV. Uniwersalne, chromowane zamki na klucz z jednej strony chronią przed dostępem niepowołanych osób, z drugiej zapewniają szybki dostęp dla odpowiednich służb.

Jak uatrakcyjnić wygląd drzwiczek rewizyjnych?

Oferowane przez nas drzwiczki rewizyjne są ponadto estetyczne. Różnorodność kolorów sprawia, że z łatwością dopasujesz je do koloru ściany lub kafelków. W ten sposób drzwiczki zleją się z całością pomieszczenia. W celu uatrakcyjnienia ich wyglądu można jednak pomalować je na dowolny kolor odpowiednią farbą lub obkleić je tapetą jednocześnie uważając, aby nie zakleić zamka. Można także nakleić na nie dowolne naklejki z ulubionymi motywami. Można obudować je drewnem lub materiałem drewnopodobnym. Inną metodą zamaskowania tego typu drzwi, na przykład w łazience, jest naklejenie na nie takiego samego kafelka jak te, które zamontowane zostały na ścianie. Niektórzy klienci preferują przeszklone drzwiczki rewizyjne; takie rozwiązanie doskonale komponować się będzie z wnętrzami w stylu industrialnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony