flag pl flag en-us flag-de

Jak wybrać dobrą skrzynkę na listy?

Jak wybrać dobrą skrzynkę na listy?

 Skrzynki pocztowe projektowane są w różnych systemach. Decydując się na skrzynkę na listy, nasz wybór powinien być podyktowany warunkami miejsca, w którym dana skrzynka ma być zainstalowana oraz naszymi nawykami.

Skrzynki pocztowe można instalować na płotach, drzwiach, murach, ścianach lub budować w systemie niezintegrowanym. Jeżeli w domu przebywamy rzadko, to lepiej zainwestować w większy model, w którym zmieści się więcej przesyłek w czasie naszej nieobecności. Brak konieczności regularnego opróżniania skrzynki to znaczne udogodnienie.

Jak dzielimy skrzynki pocztowe?

Skrzynki pocztowe możemy podzielić ze względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane na:

  • aluminiowe
  • stalowe
  • drewniane

Te ostatnie, mimo że znajdują swoich amatorów, to przysparzają najwięcej problemów, ponieważ wymagają regularnej konserwacji. Skrzynki stalowe są najtrwalsze. Wykonane ze stali nierdzewnej nie wymagają dodatkowych zabiegów, a mimo to służą właścicielom przez wiele lat. Polecane są w szczególności osobom, które zainteresowane są trwałymi rozwiązaniami. CADmet to czołowy producent skrzynek na listy wykonywanych ze stali nierdzewnej. Oferujemy wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach.

Skrzynki montowane na zewnątrz są w szczególności narażone na działanie wilgoci, zmian temperatury, mrozu czy wiatru. Z tego względu decydując się na zakup, szukajmy modeli przede wszystkim trwałych. Wiele modeli skrzynek pocztowych posiada dodatkowe ułatwienia, w postaci gazetników, a więc podłużnej tuby umieszczonej pod lub nad skrzynką, w którą można wkładać zamawiane gazety lub materiały reklamowe.

W Polsce według prawa każdy właściciel posesji lub mieszkania ma obowiązek wyposażyć je w skrzynkę pocztową zabezpieczającą w optymalny sposób korespondencję przed dostaniem się osób niepowołanych.

Skrzynka pocztowa poza funkcjonalnością powinna również posiadać walory estetyczne. Skrzynka nie musi być nieciekawym elementem naszego domu. Warto zadać o to by komponowała się z elementami otoczenia i dopełniała je pod względem kolorystycznym. Dobra i atrakcyjna skrzynka pocztowa dodaje naszemu otoczeniu uroku.

Nowości
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
334,00 zł
szt.
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
259,00 zł
szt.
Drzwiczki rewizyjne gazowe 600x600 INOX
Drzwiczki rewizyjne gazowe 600x600 INOX
370,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony