flag pl flag en-us flag-de

Komponenty do mebli INOX. Przykładowe rozwiązania

Komponenty do mebli INOX. Przykładowe rozwiązania

Meble INOX to wyroby ze stali nierdzewnej, które są odporne na niszczenie powierzchni w wyniku procesów korozyjnych. Charakteryzują się żaroodpornością, estetycznym wyglądem, wysoką wytrzymałością, niskimi kosztami eksploatacyjnymi, zgodnością z restrykcyjnymi zaleceniami sanitarnymi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości. Z tego powodu meble ze stali nierdzewnej są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i branżach usługowych, zwłaszcza w gastronomii i sektorze biurowym. Sprawdźmy, jakie rozwiązania w zakresie komponentów do mebli INOX dostępne są na rynku.

Uniwersalne komponenty do mebli INOX

Komponenty do mebli INOX w zasadniczej części także produkowane są ze stali nierdzewnej. Ich pojedyncze elementy mogą zostać wykonane z innych materiałów, ale ponieważ stanowią wsparcie konstrukcyjne muszą być trwałe, wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ze stali nierdzewnej produkuje się przede wszystkim okucia i uchwyty do mebli INOX. Na rynku dostępne są różnorodne gałki ze stali nierdzewnej o dowolnej średnicy oraz relingi i uchwyty listwowe. Warunkują funkcjonalność mebli i wpływają na jego walory dekoracyjne. To produkty o nowoczesnym designie, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Stalowe gałki meblowe to popularna alternatywa systemów push to open. Okucia to kolejna kategoria komponentów INOX. Zaliczamy do nich przede wszystkim zamki, zatrzaski i kłódki oraz zawiasy, złącza, odboje czy klamki. Zawiasy to nieodłączny element każdego mebla, który powinien zapewniać ciche i płynne otwieranie frontów szafek. Zamki meblowe ze stali nierdzewnej to produkty niezawodne i solidne.

Do wyrobów ze stali nierdzewnej z sektora meblowego można również zaliczyć stalowe elementy mocujące i instalacyjne, jak kątowniki, łączniki rur, prowadnice czy mocowania typu nakrętki, śruby i podkładki. Nie sposób wspomnieć o wieszakach na klucze czy ubrania, a także tak niepozornych elementach jak uchwyty na papier toaletowy. Meble INOX w gastronomii z kolei często potrzebują takich elementów dodatkowych, jak tace piekarnicze, tace do łapania tłuszczu, pojemniki na odpadki czy dodatkowe szuflady.

Kółka do mebli ze stali INOX

Jednym z wielu rodzajów komponentów do mebli ze stali nierdzewnej są nóżki meblowe i stopki poziomujące. Ich praktyczną alternatywę stanowią zestawy kołowe, zwiększające mobilność mebla. Kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie mebla po powierzchniach miękkich i twardych. Sprawdzają się zarówno w meblach biurowych jak również w wyposażeniu gastronomicznym. Kółka meblowe dostępne są na rynku w wielu wariantach i dowolnych średnicach. Najpopularniejsze są zestawy kołowe skrętne, mocowane na trzpień. Innym sposobem mocowania jest zatrzask lub mocowanie na płytkę. Widelec koła i jego łożysko powinny być wykonane ze stali nierdzewnej dla maksymalnego przedłużenia żywotności produktu. Kółka najczęściej wykonywane są z nylonowej gumy, która nie zarysuje paneli ani płytek. Warto zwrócić uwagę, czy zestaw kołowy do mebli został wyposażony w hamulce, zabezpieczające przed niepożądanym przemieszczeniem się mebla.

Nowości
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
Szafka instalacyjna WBF 300x300x250
334,00 zł
szt.
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
Drzwiczki rewizyjne gazowe 250x250
259,00 zł
szt.
Drzwiczki rewizyjne gazowe 600x600 INOX
Drzwiczki rewizyjne gazowe 600x600 INOX
370,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony