flag pl flag en-us flag-de

Szanowni Państwo 

uprzejmie  informujemy, że w okresie czasu od 11  lipca do 26 lipca 2024r w sklepie  inoxpol. net  trwać będzie przerwa urlopowa . W wymienionym okresie czasu można dokonywać  zakupów  niemniej jednak  produkty  będą wysyłane po  26  lipca 2024r.

 

Wysyłce  poddawane będą w dalszym ciągu  wcześniej przyjęte zamówienia  indywidualne.

W  sytuacjach  niezbędnych  prosimy o  kontakt mailowy  lub  telefoniczny po  godz. 16.00 na nr tel. 511-099-567.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Komponenty do mebli INOX. Przykładowe rozwiązania

Komponenty do mebli INOX. Przykładowe rozwiązania

Meble INOX to wyroby ze stali nierdzewnej, które są odporne na niszczenie powierzchni w wyniku procesów korozyjnych. Charakteryzują się żaroodpornością, estetycznym wyglądem, wysoką wytrzymałością, niskimi kosztami eksploatacyjnymi, zgodnością z restrykcyjnymi zaleceniami sanitarnymi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości. Z tego powodu meble ze stali nierdzewnej są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i branżach usługowych, zwłaszcza w gastronomii i sektorze biurowym. Sprawdźmy, jakie rozwiązania w zakresie komponentów do mebli INOX dostępne są na rynku.

Uniwersalne komponenty do mebli INOX

Komponenty do mebli INOX w zasadniczej części także produkowane są ze stali nierdzewnej. Ich pojedyncze elementy mogą zostać wykonane z innych materiałów, ale ponieważ stanowią wsparcie konstrukcyjne muszą być trwałe, wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ze stali nierdzewnej produkuje się przede wszystkim okucia i uchwyty do mebli INOX. Na rynku dostępne są różnorodne gałki ze stali nierdzewnej o dowolnej średnicy oraz relingi i uchwyty listwowe. Warunkują funkcjonalność mebli i wpływają na jego walory dekoracyjne. To produkty o nowoczesnym designie, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Stalowe gałki meblowe to popularna alternatywa systemów push to open. Okucia to kolejna kategoria komponentów INOX. Zaliczamy do nich przede wszystkim zamki, zatrzaski i kłódki oraz zawiasy, złącza, odboje czy klamki. Zawiasy to nieodłączny element każdego mebla, który powinien zapewniać ciche i płynne otwieranie frontów szafek. Zamki meblowe ze stali nierdzewnej to produkty niezawodne i solidne.

Do wyrobów ze stali nierdzewnej z sektora meblowego można również zaliczyć stalowe elementy mocujące i instalacyjne, jak kątowniki, łączniki rur, prowadnice czy mocowania typu nakrętki, śruby i podkładki. Nie sposób wspomnieć o wieszakach na klucze czy ubrania, a także tak niepozornych elementach jak uchwyty na papier toaletowy. Meble INOX w gastronomii z kolei często potrzebują takich elementów dodatkowych, jak tace piekarnicze, tace do łapania tłuszczu, pojemniki na odpadki czy dodatkowe szuflady.

Kółka do mebli ze stali INOX

Jednym z wielu rodzajów komponentów do mebli ze stali nierdzewnej są nóżki meblowe i stopki poziomujące. Ich praktyczną alternatywę stanowią zestawy kołowe, zwiększające mobilność mebla. Kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie mebla po powierzchniach miękkich i twardych. Sprawdzają się zarówno w meblach biurowych jak również w wyposażeniu gastronomicznym. Kółka meblowe dostępne są na rynku w wielu wariantach i dowolnych średnicach. Najpopularniejsze są zestawy kołowe skrętne, mocowane na trzpień. Innym sposobem mocowania jest zatrzask lub mocowanie na płytkę. Widelec koła i jego łożysko powinny być wykonane ze stali nierdzewnej dla maksymalnego przedłużenia żywotności produktu. Kółka najczęściej wykonywane są z nylonowej gumy, która nie zarysuje paneli ani płytek. Warto zwrócić uwagę, czy zestaw kołowy do mebli został wyposażony w hamulce, zabezpieczające przed niepożądanym przemieszczeniem się mebla.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony